Dr. Berk Çağdaş

1967 - ...

Dr. Berk Çağdaş28 Haziran 1967 tarihinde İstanbul'da doğan Berk Çağdaş, Kabataş Erkek Lisesi'ni 1983-84 Aralık döneminde bitirdi.

Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi. Dört yılda mezun oldu. Akabinde, yine aynı okulda Fen Bilimleri Enstitüsü'nde İşletme Mühendisliği Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Takiben İşletme anabilim dalında doktora eğitimini tamamladı.

1989 yılında, iş hayatına E.C.A.'da mühendis olarak başladı. 1,5 yıl süreyle tüm Türkiye'ye yayılmış fabrikalarda sistem mühendisi olarak görev aldı.

1990 yılının sonunda Doğuş Grubu bankalarından Körfez Bank'a transfer oldu. Kurumsal finans bölümünde sorumlu olarak görev yaptı.

''E.C.A'da çalışırken tavsiye üzerine işime başladım ve maaşım piyasaya oranla bir hayli yüksekti. Körfez Bank'ta ise aldığım paranın yarısına işe başladım. Sıfırdan bir başlangıç oldu bu benim için. Zaman içerisinde Körfez Bank'ta bölüm başkanlığı ve genel müdür yardımcılığına kadar yükseldim. Her adımda yavaş yavaş, kendime bir şeyler katarak ilerledim. Bu görevimin yanında, doktoram sebebiyetiyle Doğuş Grubu'nun diğer kuruluşlarında finansal danışmanlık yapıyordum. Otomotiv bunlardan bir tanesiydi.''

Newyork ve Chicago'da gerek Lisansüstü (doktora) araştırma çalışmaları gerekse de mesleki eğitim çalışmaları yapan Dr. Berk Çağdaş, 1991 yılından bu yana Doğuş Grubu'nda çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuş olup, Haziran 2007'den bu yana; Doğuş Otomotiv Grubu'nda Finansman, Bütçe Planlama, Risk Yönetimi, Strateji ve İş Geliştirme, İç Kontrol ve Yatırımcı İlişkileri'nden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.