Fatih Çavuşoğlu

1983 - ...

Fatih ÇavuşoğluFatih Çavuşoğlu 30 Haziran 1983, İzmir doğumlu. ilk, orta ve lise eğitimini yine İzmir'de tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2006'da mezun olan Çavuşoğlu, şu an halen Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans yapmaktadır.

"Türkiye'de Azınlıkların Oy Verme Davranışı ve Siyasi Partilerin Azınlık Politikaları" konulu bir teze devam eden Çavuşoğlu'nun "Seçim Kazanamayan Anamuhalefet", "1980 Sonrası Süreçte Depolitizasyon", "Türkiye'de Siyasal Yozlaşma ve Siyasi Ahlak", "Müslüman Demokrasi", "Merkez Sağ'da Yeniden Yapılanma" isimli yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

2001 yılında DYP Konak İlçe Gençlik Kolları'nda siyasete başlayan Fatih Çavuşoğlu, gençlik kollarında çeşitli görevler aldıktan sonra Mayıs 2004'te Gençlik Kolları İzmir İl Başkanlığı'na atanmış ve bu görevi Temmuz 2005'e kadar sürdürmüştür. Çavuşoğlu, İl Başkanlığı ile eş anlı olarak bir süre de Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 2006 yılında yapılan kongre ile Konak İlçe Başkan Yardımcılığı'na seçilen Çavuşoğlu, 22 Temmuz Seçimleri'nde İzmir 1. Bölge'nin Seçim Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

Fatih Çavuşoğlu; 6 Ocak 2008'de toplanan olağanüstü kongrede Demokrat Parti liderliğine seçilen Süleyman Soylu'nun isteği üzerine Mart 2008'de DP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı'na atanmıştır. Kişiliği ve konuşma üslubuyla 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e benzetilen ve parti içinde Küçük Demirel olarak anılan Çavuşoğlu aynı zamanda çok sayıda sivil toplum örgütü ve sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Fatih Çavuşoğlu Klasik Türk Müziği ile yakından ilgilidir. Udi ve notist olan Çavuşoğlu, geniş bir Türk Müziği arşivine sahiptir.

Fatih Çavuşoğlu 1999'da İngiltere'nin başkenti Londra'da üç ay süren bir dil eğitimi almıştır ve İngilizce bilmektedir.