Hasan Erçelebi

1955 - ...

Hasan ErçelebiDENİZLİ- TAVAS 1955 doğumlu. A. Ü. Eğitim Fakültesi'nde 1978'de lisans, 1980'de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

A. Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Planlaması Anabilim dalında, 'Köy Enstitülerinin Çağdaş Eğitim Yönetimine Katkıları' konulu tez ile doktorasını verdi.

Denizli Eğitim Yüksek Okulu'nda Yrd. Doç Dr. olarak öğretim üyeliği, ABD Minnesota ve Arizona Üniversitelerinde 'Öğretmen Yetiştirme' konusunda inceleme ve araştırma yaptı.

1992-1999 döneminde, Pamukkale Üniversitesi'nde, Eğitim Fakültesi Kurucu Öğretim Üyeliği, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü ve Üniversite Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi.

Çeşitli mesleki dergilerde mesleki konularda makaleleri ve inceleme yazıları yer aldı. Çok sayıda üniversitede mesleki konferanslar verdi. 1999'da Denizli Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Dışişleri Komisyonu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, YÖK Araştırma Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

2004'te DSP Parti Meclisi'ne seçildi. DSP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. Gençlik ile ilgili çok sayıda eğitim toplantısı düzenledi. 'Zenginlikte Sosyal Adalet İçin Emek Kurultayı' düzenleme komitesinde görev aldı. 23. Dönem Denizli Milletvekili oldu